ÚVOD - AKTUALITY

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Pane Bože, dej mi sílu, ať zdolám soupeře a ať ho zdolám fair play. Bude to těžké, ale spoléhám na tebe. A Pane Bože, jestli se mi to nepodaří, dej mi ještě větší sílu, ať mohu pozdravit vítěze, až půjde kolem.
 

DENÍK HODNOTÍ PŘEBOR I: Fotbalová škola splnila náročnou roli hlavního favorita

 

Dvaadvacátý ročník fotbalového krajského přeboru Vysočiny je definitivně minulostí. Nastává čas na jeho hodnocení. Sportovní redakce Deníku v krátkosti zhodnotila výkony i výsledky všech čtrnácti mančaftů v soutěži. Zde je první část, horní polovina konečné tabulky.

FOTBALOVÁ ŠKOLA TŘEBÍČ
Bravo. Tři sezony a tři postupy. Tak úchvatná je bilance dnes již jasného hegemona fotbalu v Třebíči. Na podzim se mladý, tedy nepříliš zkušený, ale nesmírně kvalitní mančaft s elitní krajskou soutěží ještě sžíval. Na jaře, byť i zde se nevyvaroval výpadků, už ale byl mnohem dominantnější. Bezesporu ostuda, že se šest let v pomalu čtyřicetitisícovém městě nehrála republiková soutěž, je konečně zažehnána. Teď už jen, aby nastolený trend pokračoval. "Kádr je potřeba do divize posílit," neskrýval kouč Fošky Tomáš Franěk.

SK HUHTAMAKI OKŘÍŠKY
Skvělá sezona. Fotbalisté Okříšek už loni prokazovali, že nejsou mezi krajskou smetánkou jen do počtu. V uplynulém ročníku dlouho proháněli dvojici největších favoritů, když se opět mohli opřít o kvalitní defenzivu a ostrostřelce Benceho na hrotu útoku. Druhé místo je pro svěřence ostříleného trenéra Vladimíra Hekerleho odměnou za solidní práci.

SLOVAN KAMENICE NAD LIPOU
Už ve své nováčkovské sezoně fotbalisté Kamenice ukázali, že nehodlají být v přeboru jen do počtu. Letní výměna na trenérském můstku pak mužstvo postrčila ještě na vyšší level. Kouč Zbyněk Jaroš se vydal s mužstvem podobnou cestou, jakou už kráčejí delší dobu v Třebíči či Chotěboři. Co to znamená? Pracovat v první řadě na herním projevu, výsledky se pak dostaví. A stalo se. Pokud zůstane vyzrálý kádr pohromadě, může v následujícím ročníku klidně zabojovat o příčku nejvyšší.

FC CHOTĚBOŘ
Paradoxně nakonec až čtvrtý skončil největší soupeř postupující FŠ Třebíč. Fotbalisté Chotěboře se ovšem nemají zač stydět. Až do předposledního kola byli stále ve hře o titul, přišli o něj až ve strhujícím vzájemné duelu právě s pozdějším vítězem, kde se ovšem za prohru 3:5 vůbec nemuseli stydět. Na ten zápas se bude ještě dlouho vzpomínat. Pro tým kormidelníka Martina Jakeše platí to samé, co pro Kamenici, za rok už z toho klidně může být příčka nejvyšší...

TJ SAPELI POLNÁ
Potvrzení již vydobytých pozic. Jinak se páté místo Sapeláků zřejmě nazvat nedá. Kádr prošpikovaný zkušenými hráči, z nichž si řada zahrála v minulosti i vyšší soutěž, se prakticky celý rok pohyboval jen těsně za elitní čtyřkou přeboru. V závěru ročníku pak Polná výrazně ovlivnila záchranářské boje, když třeba v posledním kole nepřipustila žádné spekulace a na hřišti Ledče, které tři body stačily k záchraně, dokázala zvítězit.

FC RAPOTICE
Příjemné překvapení číslo jedna. V předchozí sezoně se celek z Třebíčska jen horko těžko zachraňoval. Jenže v létě přivedl na kraj zálohy třetí ligou protřelého Petra Ošmeru a začaly se dít věci. Hned úvodní výhra 5:2 v Nové Vsi hráče Rapotic nakopla a ti pak po celou sezonu drželi umístění v horní polovině tabulky. Konečná šestá příčka je více než solidním počinem.

SLAVOJ PACOV
Příjemné překvapení číslo dva. Dva postupy v řadě katapultovaly hráče Slavoje z I. B třídy až mezi krajskou elitu. A v ní se nováček představil v ryze pozitivním světle. Především v domácím prostředí, kde se mohl opřít o silné fanouškovské zázemí, byl hodně dominantní. Body se však postupně naučil vozit i z venkovního prostředí, takže není překvapením, že se udržel, sice na jejím úplném konci, ale přesto v horní polovině tabulky uplynulé sezony. Pozor, druhá sezona po postupu však bývá těžší než ta premiérová...

(24.6.2024 - Tomáš Pohanka, Třebíčský deník)
 
 
 
 
 
 
 
Tabulka KP
1FŠ Třebíč58
2SK Huhtamaki Okříšky51
3Kamenice n. Lipou50
4Chotěboř49
5Sapeli Polná43
6Rapotice39
7Pacov37
8Nová Ves33
9Bystřice n. Pernštejnem29
10Žďár n. Sázavou B29
11Vrchovina B27
12Žirovnice26
13Ledeč n. Sázavou25
14Velké Meziříčí B11
 
 
Kalendář akcí SK
26.7.2024 - Letňák - Gump – Jsme dvojka
27.7.2024 - Letňák - Oppenheimer
28.7.2024 - Letňák - Aristokratka ve varu
29.7.2024 - Letňák - Kung fu panda 4
30.7.2024 - Letňák - Prázdniny s Broučkem
31.7.2024 - Letňák - Její tělo
1.8.2024 - Letňák - Sladký život
 
 
 
 
   Anketa
Navštívím 13. ročník letního kina ve fotbalovém areálu SK Okříšky??
ANO(45)
NE(29)
 
 
   Přístupy
Počet přístupů od 4.4.2003
1322120
Dnes 89

STATISTIKA PŘÍSTUPŮ
 
 
 
 

© Copyright 2003-2024 SK Okříšky  •  All Rights Reserved.                 Administrace (autentizováno)