Pane Bože, dej mi sílu, ať zdolám soupeře a ať ho zdolám fair play. Bude to těžké, ale spoléhám na tebe. A Pane Bože, jestli se mi to nepodaří, dej mi ještě větší sílu, ať mohu pozdravit vítěze, až půjde kolem.

Skvělá forma Okříšek, polenský lídr na Třebíčsku padl

Duel dvou dosud nejlepších týmů svedl los sedmého kola krajského přeboru Vysočiny. Lepší aktuální formu potvrdili fotbalisté Okříšek. Ti proti Sapeli Polná skórovali jednou v prvním i druhém poločase, a tak po zásluze zvítězili 2:0.

Hostitelé měli úvod zápasu ve svých rukách a brzy začali počítat šance. Už ve 3. minutě se k míči dostal Vojtěch Bence a povedenou střelou z voleje trefil břevno za překonaným gólmanem Pokorným. Ten se musel i nadále být ve střehu, ale při dalších příležitostech zasahovat nemusel.

Agilní V. Bence mířil nad po přihrávce Moláka a stejně skončil i pokus Dočekala těsně před vypršením první půlhodiny hry. Teprve potom se připomněli také hosté, ale ani Přibyl neměl dobře seřízená měřidla.

Diskuzi pak vyvolala 40. minuta. Aktivní Molák se ocitl ve střetu s polenskou obranou a sudí Svoboda odpískal pokutový kop, který proměnil Radek Ryšavý. "Penalta byla vymyšlená," hřímala lavička Sapeli. "Podali jsme podprůměrný výkon bez bojovnosti a nasazení, Okříšky vyhrály zaslouženě," zněl dodatek.

Ve druhé půli dominovaly dlouhý čas defenzivy a vzruch přišel až se závěrem utkání. V 71. minutě minul branku Bačkovský, a pak už udeřili okříšští fotbalisté. Po trestném kopu Ryšavého nejvýše vyskočil stoper Mašek a pět minut před koncem rozhodl hlavou utkání.

Pak už propukla radost na straně vítězů. "Pro nás je výhra velmi cenná. Potkali jsme se v současné době s jedním z nejlepších týmů krajského přeboru," oceňoval trenér Okříšek Vladimír Hekerle a dodal: "Minimálně za výkon v první půli jsme si vítězství zasloužili. Rozhodla proměněná penalta, ale těší mě, že jsme Sapeli do ničeho vážného nepustili. Trefili jsme břevno a měli i další šance, poločasové vedení 1:0 bylo zasloužené."

Okříšky tak vedou přebor s tříbodovým náskokem, na druhé místo se díky lepšímu skóre posunul Pelhřimov. Ten v dalším šlágru sedmého kola jasně přehrál Novou Ves 4:1. Po dvou gólech zaznamenali Mazač a Niederle.