ÚVOD - AKTUALITY

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Pane Bože, dej mi sílu, ať zdolám soupeře a ať ho zdolám fair play. Bude to těžké, ale spoléhám na tebe. A Pane Bože, jestli se mi to nepodaří, dej mi ještě větší sílu, ať mohu pozdravit vítěze, až půjde kolem.
 

Okříšský univerzál 2019

 

je již XIV. ročníkem celoročního dvanáctiboje o nejvšestrannější sportovce Okříšek a okolí a také o nejlepší dvojice. Skládá se ze 12 individuálních disciplín po celý rok a vyvrcholí slavnostním zakončením s vyhlášením výsledků. Jedná se o kategorii sportu pro všechny, smyslem soutěže není jen boj o body, ale v duchu Coubertinova hesla „Není důležité zvítězit, ale zúčastnit se“ především možnost vyzkoušet si různá sportovní odvětví a pobavit se s přáteli.

Okříšsky univerzál v loňském roce zakončil svoji třináctou sezónu a stáli jsme před rozhodnutím, zda pokračovat i dalším ročníkem. Po období růstu, kdy zájemců o možnost poměřit síly se soupeři ve dvanácti sportovních disciplínách a získání originálního trička s kresbou Štěpána Mareše každoročně přibývalo, nastal v posledních letech opačný trend. Radost jsme sice měly ze zvýšeného zájmu dětí, především dívek, ale dospělí odpadávali. Možná to bylo u někoho věkem, u někoho ztrátou motivace, některé borce také univerzál nastartoval ke sportování na výkonnostní úrovni a potom už na něj neměli tolik času - důvody byli asi různé, ale výsledek pro univerzála špatný.

Přesto jsme se ale nakonec rozhodli ještě to zkusit, bylo by škoda takovou již tradiční soutěž zrušit. Zkusíme oslovit sponzorské firmy, jestli by nechtěly nabídnout sportovní vyžití svým zaměstnancům, sportovní spolky, aby se zapojily především v oblasti mládeže, vždyť možnost vyzkoušet i jiné sporty bude rozvíjet všestrannost dětí, stejně tak základní školu a samozřejmě také zveme na start i všechny sportumilovné Okříšáky. Okříšský univerzál je jak pro borce, kteří chtějí bojovat o co nejlepší výsledek, tak pro rekreační sportovce, kteří si chtějí zkusit něco nového, pobavit se a třeba si jen udělat žízeň :-)

Takže se na vás všechny těšíme při jednotlivých závodech (podmínkou startu není účast v celém univerzálovi, klidně můžete přijít jen na jednu nebo několik disciplín), vezměte sebou celou rodinu, příbuzné či známe a dokažte, že to dokážete - staňte se Okříšským univerzálem 2019!

Pravidla a termínová listina Okříšského univerzála 2019 - ke stažení [PDF, 616 kB]

(web Městyse Okříšky - www.okrisky.cz 20.1.2019)
 
 
 
 
 
 
 
Tabulka KP
1 Pelhřimov6
2 Polná4
3 Žirovnice4
4 Nová Ves4
5 V. Meziříčí B4
6 Chotěboř3
7 Ledeč n/S3
8 Speřice3
9 Přibyslav2
10 Bedřichov2
11 Náměšť n/O1
12 Šebkovice1
13 SK Huhtamaki Okříšky0
14 HFK Třebíč0
 
 
Kalendář akcí SK
31.8.2019 - Letní fest (Fotbalový areál)
3.11.2019 - Čas duchů aneb strašidelná párty (Kulturní dům)
 
 
 
 
   Anketa
Přijdu na letní kino?
ANO(183)
NE(227)
 
 
   Přístupy
Počet přístupů od 4.4.2003
1154015
Dnes 48

STATISTIKA PŘÍSTUPŮ
 
 

© Copyright 2003-2019 SK Okříšky  •  All Rights Reserved.                 Administrace (autentizováno)