ÚVOD - AKTUALITY

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Baník přijel do Okříšek poprvé a hned zvítězil!

 

na 36. ročníku Memoriálu Štěpána Maruše v sobotu 5. května

Již po šestatřicáté se do Okříšek sjeli mladí fotbalisté, aby si připomněli tragicky zesnulého mladého okříšského sportovce Štěpána Maruše a uctili jeho památku. Popáté se pak Memoriál Štěpána Maruše hrál jako turnaj přípravek za účasti týmů zvučných jmen z celé republiky, včetně hostů ze Slovenska. V sobotu 5. května se na místním fotbalovém stadionu představilo 155 fotbalových nadějí ze 16 týmů, nejen kluků, ale i děvčat - kompletně dívčí tým vyslala do bojů Sparta Praha a několik děvčat se objevilo i v dalších družstvech. Týmy byly rozdělené do dvou osmičlenných skupin, kde se utkaly systémem každý s každým, podle umístění se potom rozdělily do čtyřčlenných skupin hrajících o konečné pořadí.

Na úrovni bylo už zahájení, před devátou hodinou všechna družstva nastoupila se jmenovkami, které nesla děvčata ze souboru Okřešánek. Ta potom zahrála a zatancovala, k mladým sportovcům promluvili předseda Sportovního klubu ing. Petr Kolář a starosta městyse Zdeněk Okříšky. Všechny hosty - trenéry, rodiče a především hráče přivítali na Vysočině a v Okříškách, popřáli jim příjemný pobyt, hezké sportovní zážitky bez zranění, s tím, ať vyhraje ten nejlepší.

Šéf organizačního týmu Marian Kotrba ještě seznámil všechny s pravidly a potom se již na čtyřech hřištích rozehrály první zápasy. Ke skvělé atmosféře plné nadšení i fotbalového umění, zajímavých soubojů a spousty gólů, přispěli i fanoušci, vybavení nejen vlajkami, ale i trubkami a bubny.

Jaroslav Nohavica zpívá ve své písničce: "... a chtěl bych vidět Baník, jak poráží Barcelonu ...", ta sice v Okříškách nehrála, ale před uměním mladých Ostraváků se muselo sklonit osm jiných týmů. Jediný bod ztratili vítězové, kteří se v Okříškách představili poprvé, ve finálové skupině se Slovanem Liberec, který ale nakonec skončil až čtvrtý. O zbývající medaile se rozdělila druhá Slavia Praha s třetími Vítkovicemi. Domácí chlapci nenavázali na skvělý výsledek z minulého roku, kdy skončili pátí, letos se museli spokojit až se 16. příčkou. Ale nevadí, důležité je, že si zahráli ze soupěři zvučných jmen a získali zkušenosti pro další sportovní růst.

Součástí turnaje byl doprovodný program, takže se nenudili ani ti, kteří zrovna nehráli - autogramiáda dvou bývalých známých fotbalistů Pavla Kuky a Václava Kolouška, vystoupení několikanásobného mistra republiky ve fotbalovém freestylu Petra Karáska, k dispozici byl stolní fotbal, dětské hřiště, velký skákací hrad a samozřejmě bohaté občerstvení. Není divu, že některé týmy se zdržely ještě po slavnostním vyhlášení výsledků s předáním pohárů a medailí. Přitom trenéři i rodiče nešetřil slovy chvály na perfektní organizaci turnaje i na celý sportovní areál. Ukazuje se, že když je chuť do práce a nadšení, může i relativně malá obec konkurovat velkým klubům z krajských měst. A to je přece skvělá zpráva!

Výsledky skupin a konečné pořadí turnaje:
1. FC Baník Ostrava
2. SK Slavia Praha
3. MFK Vítkovice
4. FC Slovan Liberec
5. AC Sparta Praha (dívky)
6. Bohemians Praha 1905
7. FK Mladá Boleslav
8. FC Viktoria Plzeň
9. FC Spartak Trnava
10. FK Viktoria Žižkov
11. 1. FC Slovácko
12. FC Vysočina Jihlava
13. FC Hradec Králové
14. FC Zbrojovka Brno
15. HFK Třebíč
16. SK Huhtamaki Okříšky

Individuální ocenění:
Nejlepší střelec turnaje: Simon Baroš - FC Baník Ostrava
Nejlepší hráč turnaje: Jakub Kratochvíl - SK Slavia Praha
Nejlepší brankář turnaje: Ondřej Šnýdl - FC Slovan Liberec
Nejkreativnější hráči turnaje: Adéla Trachtová - AC Sparta Praha, Nikola Novák - Bohemians Praha 1905, Martin Timco - MFK Vítkovice
Hráči s nejtvrdší střelou: Tomáš Wolf - FC Viktoria Plzeň (71 km/h.), Matěj Fojtek - FK Viktoria Žižkov, Lucie Chumanová - AC Sparta Praha, Jakub Kratochvíl - SK Slavia Praha (69 km/h.)

(web Městyse Okříšky - www.okrisky.cz 10.5.2018)
 
 
 
 
 
 
 
Tabulka KP
1 Ledeč n/S31
2 Pelhřimov26
3 Bystřice n/P25
4 Nová Ves24
5 Speřice22
6 Náměšť n/O19
7 SK Huhtamaki Okříšky19
8 Chotěboř17
9 Žirovnice17
10 Polná17
11 V. Meziříčí B16
12 HFK Třebíč14
13 Přibyslav7
14 Košetice5
 
 
Kalendář akcí SK
27.4.2019 - Pálení čarodějnic (Fotbalový areál)
4.5.2019 - 37.roč. Memoriálu Štěpána Maruše (Fotbalový areál)
28.6.2019 - Vítání prázdnin - letní zábava (Fotbalový areál)
26.7.2019 - Letňák 26.7.-1.8.2019 (Fotbalový areál)
3.11.2019 - Čas duchů aneb strašidelná párty (Kulturní dům)
 
 
 
 
   Anketa
Budete si kvůli fotbalovým přenosům pořizovat, nebo jste si již pořídili kanál O2?
ANO(295)
NE(241)
 
 
   Přístupy
Počet přístupů od 4.4.2003
1138657
Dnes 3

STATISTIKA PŘÍSTUPŮ
 
 

© Copyright 2003-2019 SK Okříšky  •  All Rights Reserved.                 Administrace (autentizováno)