ÚVOD - AKTUALITY

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Pane Bože, dej mi sílu, ať zdolám soupeře a ať ho zdolám fair play. Bude to těžké, ale spoléhám na tebe. A Pane Bože, jestli se mi to nepodaří, dej mi ještě větší sílu, ať mohu pozdravit vítěze, až půjde kolem.
 

Muži "A"

sezóna: 2021/2022 - 20. kolo

TJ Sapeli Polná - SK Huhtamaki Okříšky
2:1 (0:0)

1.5.2022, 10:30

branky: Bence Vojtěch

žluté karty: Bence Radim, Mašek Martin

rozhodčí: JONÁŠ Petr - KLINER Jan, BURIAN Vít
delegát: ŠOUSTAR Jaroslav

Zápasový report z webu Sapeli Polná

Úvodní čtvrthodina zcela patřila hostujícímu týmu. Fotbalisté Okříšek byli důraznější, rychlejší a v 15. minutě mohli jít do vedení. Po dlouhém křížném pasu však stříleli mimo naši branku. Od 20. minuty se hra začala vyrovnávat a ve 23. minutě mohli jít do vedení Sapeláci. Po rohu Jirky Mužíka hlavičkoval do šibenice Adam Průcha, všichni se již radovali z gólu, ale gólman Fiala fantastickým zákrokem vyrazil míč na roh. O tři minuty později znovu pálil Adam Průcha, hostující brankář opět skvěle zasáhl. Do konce první půle se již nic zajímavého nestalo a tak šly oba týmy do kabin za bezbrankového stavu.
Do druhé půle vstoupili Sapeláci velmi aktivně a již ve 48. minutě je poslal do vedení Michal Mikeš, když překonal Fialu střelou z pravého křídla - 1:0. Možnost zvýšit skóre měl Adam Průcha, jeho střelu zastavila tyč, míč jel po brankové čáře a před dobíhajícím Patrikem Fišerem zachránil hostující gólman. O tom, že pravidlo nedáš-dostaneš je stále v platnosti se Sapeláci přesvědčili v 56. minutě, kdy výstavní bombou k pravé tyči vyrovnal skóre Vojtěch Bence - 1:1. V 58. minutě mohl domácím vrátit vedení Jirka Mužík, ale nepřekonal Fialu z pokutového kopu nařízeného za ruku obránce. V sedmdesáté minutě šel Jirka Mužík sám na gólmana Okříšek, ale znovu na něj nevyzrál. Sapelácký tlak se neustále stupňoval, ani přímé kopy nepřinášely úspěch. Měl být nařízený další pokutový kop za sražení Michala Mikeše, ale píšťalka sudího se neozvala... Naši hráči poctivě makali až do posledních sekund utkání a byli za to odměněni. Po rohu Jirky Mužíka a dorážkách Honzy Vacka, Patrika Fišera a Petra Baráka rozhodl utkání Marek Šimek - 2:1! Vítězství nad velmi dobře hrajícími Okříškami je velkou odměnou zdecimovanému týmu Sapeláků, kteří v utkání postrádali 7 hráčů a někteří nastoupivší hráli se zraněním či pod vlivem antibiotik. Jistě je na místě vyzvednout velkou osobnost Sapeláků - legendu klubu, 42 letého Petra Baráka, který se zraněním podal luxusní výkon a ještě se podílel na obou vstřelených brankách. Na druhé straně v dresu Okříšek podal famózní výkon 44-letý gólman Libor Fiala.
 

© Copyright 2003-2023 SK Okříšky  •  All Rights Reserved.                 Administrace (autentizováno)