ÚVOD - AKTUALITY

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Pane Bože, dej mi sílu, ať zdolám soupeře a ať ho zdolám fair play. Bude to těžké, ale spoléhám na tebe. A Pane Bože, jestli se mi to nepodaří, dej mi ještě větší sílu, ať mohu pozdravit vítěze, až půjde kolem.
 

Muži "B"

sezóna: 2023/2024 - 8. kolo - III. třída sk. A

SK Huhtamaki Okříšky - FK Opatov
6:3 (3:2)

24.9.2023, 15:30

branky: Bulant Viktor 2x, Večeřa Ivoš 2x, Pařízek Michal, Zeman Michal

žluté karty: Picmaus Michal

rozhodčí: ŠIMKA Jaroslav - SUCHÁNEK Miroslav

Úvod zápasu byl zcela v režii domácí Benfiky, která po 20 minutách vedla 3:0 a vypadalo to, že je po zápase. Již v 5. minutě se dostal do samostatného nájezdu Pařízek a poslal domácí do vedení. V 18. minutě přeloboval I. Večeřa Kšíra v hostující brance a stejný hráč byl vzápětí na konci krásné kombinace, kdy mu Picmaus naservíroval balón před prázdnou branku. Na začátku této akce byla drzost v podobě "Zidanovky" domácího Dočkala na hranici malého vápna. Hosté v tu chvíli byli zralí na ručník, ovšem domácí polevili a Opatov vyrovnal hru. Ve 35. minutě zahrával M. Kšír trestný kop z 20 metrů a přes zeď snížil - 3:1. Hostům tato branka vlila krev do žil a do poločasu se dostal Opatov na dostřel po brance Švaříčka, který využil zmatků v domácím velkém vápně a střelu umístil přesně k tyči za záda bezmocného Nevolky.
Druhý poločas začal dvěma zákroky hostujícího gólmana. Nejprve včasným výběhem za vápno zamezil Pařízkovi k dalšímu samostatnému nájezdu a za chvíli se nenechal nachystat po stříleném centru Veleby na zadní tyč. V 60. minutě byli domácí blízko vstřelení branky. Bulantův centr z první zakončil Picmaus, ovšem ke smůle domácích střela skončila na břevně a pak se činil Kšír v brance Opatova, který třemi zákroky během 10 vteřin vychytal domácí útočníky. Pravidlo "nedáš - dostaneš" se ukázalo vzápětí. Rychlík Švaříček nepohrdl chybnou malou domů a samostatný nájezd proměnil - 3:3. Domácí se vyrovnáním nenechali rozhodit a šli dále za vítězstvím. V 73. minutě přišel nejhezčí moment utkání. I. Večeřa zahrával trestný kop ze 40 metrů a Bulant zády k brance zastříhal - 4:3. Domácí dali hostům ještě jeden dárek v podobě dalšího samostatného nájezdu. Tentokrát si však Švaříček na Nevolku nepřišel a ten po vzoru hokejových kolegů lapačkou vytěsnil mimo tyče. Domácí pak hosty dorazili během dvou minut v závěrečné desetiminutovce. Picmaus poslal balón na I. Večeřu, ten zkušeně počkal a naservíroval balón Bulantovi před prázdnou branku. O minutu později prodloužil trestný kop Dočkal na Zemana a ten z první zamířil přesně k tyči a dal výsledku konečnou podobu, protože hostujícímu Šinkovskému nebyla malá jen prázdná branka, ale i lapače.

Ohlasy k zápasu

FK Opatov - Martin Ježek (obránce)
"Když řeknu co si myslím, budu za rebela a dostanu stopku. Gratuluji domácím k bodům."

SK Huhtamaki Okříšky - Pavel Brňák Milostný (fanoušek):
"Nestrannému fanouškovi se zápas musel líbit. V mém věku jsem rád, že nemusím na kardio."

SK Huhtamaki Okříšky - Ivoš Večeřa (útočník)
"Těžké, ale krásné utkání, které by sneslo měřítka vyšších soutěží. Nechyběly branky, souboje, fotbalovost, šance a i ta trocha nervozity, která naše zápasy provází. Nicméně nic zákeřného jsem v soubojích nezaznamenal. Zápas se mi povedl a jsem rád i za bilanci 2 góly, 2 první asistence a 2 druhé asistence."
 

© Copyright 2003-2024 SK Okříšky  •  All Rights Reserved.                 Administrace (autentizováno)