ÚVOD - AKTUALITY

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Pane Bože, dej mi sílu, ať zdolám soupeře a ať ho zdolám fair play. Bude to těžké, ale spoléhám na tebe. A Pane Bože, jestli se mi to nepodaří, dej mi ještě větší sílu, ať mohu pozdravit vítěze, až půjde kolem.
 

Muži "B"

sezóna: 2022/2023 - 7. kolo - III. třída sk. A

TJ Sokol Šebkovice "B" - SK Huhtamaki Okříšky
2:4 (2:4)

18.9.2022, 15:30

branky: Vostal Karel 2x, Dočkal Tomáš, Packa Jan

žluté karty: Dočkal Tomáš

rozhodčí: MACEK Ivo - HRŮZA Pavel (N), FERDAN Michal (N)

Hosté vstoupili do utkání naprosto suverénním způsobem. Již cca ve 30. vteřině mohl skórovat Packa, ale patrně byl ještě na otevírání třebíčského náměstí, oslněn výkonem Olympiku a balón z bezprostřední blízkosti poslal do rukavic domácího gólmana. Ten poprvé kapituloval již ve 4. minutě. Hosté zahrávali rohový kop, balón propadl k Vostalovi, který bez problémů uklidil na zadní tyč - 0:1. O 3 minuty později vyhrál I. Večeřa hlavičkový souboj, poslal do úniku Vostala, ten byl sražen jak obráncem, tak gólmanem. Pokud se jednalo o faul obránce, penalta v pořádku. Pokud byl pískán faul gólmana, který byl u balónu dřív, i z pohledu fandy hostující Benfiky musím rozhodnutí hlavního označit za "diskutabilní". K penaltě se postavil Dočkal a zkušeně střelou doprostřed branky poslal Okříšky do vedení - 0:2. V 18. minutě se prodral do vápna Šebkovic I. Večeřa a předložil balón před prázdnou branku Vostalovi. Pro toho nebyl zakončit problém - 0:3. Pak se dostali ke slovu i domácí. Trestný kop od půlky Trnka vyboxoval pouze před belgického legionáře Pelckmanse, který situace využil a snížil na 1:3. Vzápětí vrátil tříbrankové vedení hostům Packa. Nákop Dočkala prodloužil I. Večeřa za domácí obránce a Vostal ukázal, že není sobec. Předložil kolem gólmana Packovi a expřibyslavická posila se prosadila i ve druhém zápase za Okříšky. Zbytek poločasu byl chaos a zajímavá situace se odehrála až v samotném závěru. Šebkovice zahrávali trestný kop z rohu velkého vápna. Ten zahrával Sninčák a k překvapení všech balón skončil na přední tyči hostující branky - 2:4.
Druhý poločas začal nejprve šancí Vostala, ale ten hattrick odmítl. Vzápětí se po ruce hostujícího Dočkala kopala penalta. K té se postavil jinak skvěle hrající Holčapek (zejména skvěle zahrával standardní situace svojí přesnou levačkou). Penaltu zahrál na levou ruku hostujícího gólmana. Ten skvělým zákrokem střelu domácího stopera vyrazil a kompenzoval první dvě branky. Zcela rozhodnout mohli I. Večeřa s Dokulilem. Samostatný nájezd prvně jmenovaný neproměnil, když zamířil těsně nad. O několik minut později zkoušel Dokulil nachytat střelou z dálky domácího gólmana. Střelecký pokus však těsně skončil na boční síti. Na úplném konci zápasu měli domácí ještě 2 rohy na pokus o zkorigování. První pokus odhlavičkoval Dočkal s pomocí břevna na další roh. Druhý obrana hostí odvrátila a tak si Okříšky odvezly další cenné vítězství.

Ohlasy k zápasu

SK Huhtamaki Okříšky - Michal Ferdan (vedoucí mužstva)
Rozhodnuto bylo prakticky po první čtvrthodině. Domácí dali 2 branky po chybách a penaltu skvělým zákrokem zlikvidoval Trnka. Naopak klasicky škoda našich nevyužitých šancí. Musím však bohužel shodit domácí fanoušky, kteří byli nesoudní a již od první minuty nadávali jak hráčům hostí, pomeznímu i hlavnímu. Což se dalo koneckonců čekat a byli jsme na to všichni připraveni. Co mě zaráží byli urážky na adresu domácího pomezního a především hráče Šebkovic, což už bylo fakt moc. Nu což, prostě Šebkovice. Abych jen nehanil, musím vyzdvihnout pohostinství se skvělou Plzní.
 

© Copyright 2003-2024 SK Okříšky  •  All Rights Reserved.                 Administrace (autentizováno)