Pane Bože, dej mi sílu, ať zdolám soupeře a ať ho zdolám fair play. Bude to těžké, ale spoléhám na tebe. A Pane Bože, jestli se mi to nepodaří, dej mi ještě větší sílu, ať mohu pozdravit vítěze, až půjde kolem.

žluté karty: Novotný Jan, Zeman Michal

rozhodčí: NOVÁČEK Ivo - GRUBER Patrik, HOLEŠÍNSKÝ Marek (N)

Prvních 10 minut patřilo hostům. Nejprve se v úvodní minutě dostal do zakončení Stér, ale střela z rohu těsně minula rohový praporek. V 6. minutě nepodchytil domácí bek náběh Němce po rychle rozehraném trestném kopu z poloviny hřiště. Kapitán Rapotic sice přeloboval Trnku, ale branku netrefil. Pak převzali otěže domácí a jeden ze dvou veteránů v sestavě, Ivoš Večera, se začal zastřelovat. Nejprve dostal nádherný balón za obranu od Dočkala, z první se otočil, ale střelu zablokoval obětavým zákrokem Opálka. O minutu později poslal druhý veterán v sestavě, Jůza, balón do strany na Novotného, ten našel I. Večeru, ale jeho střela z vápna těsně minula tyč hostující branky. Pak se dostali opět ke slovu hosté. Němec zkoušel nachytat Trnku na přední tyči. Ten se nenechal a balón vyrazil na roh. Vzápětí začaly padat branky. Po ose Koreš - Jůza - I. Večeřa se balón dostal před prázdnou branku k Dokulilovi, který s přehledem poslal domácí Benfiku do vedení. Vzápětí Binka našel balónem za obranu I. Večeřu, který si otevřel gólový účet - 2:0. Ve 35. minutě hosté snížili. Domácí spoléhali na ofsajd, před Trnku se dostal Chatrný a prostřelil - 2:1. Ve zbytku poločasu se odehrával chaos z obou stran a poslední kdo mohl změnit stav byl Zeman. Po trestném kopu Jůzy k němu propadl balón, střelu zastavil Sobotka.
Druhý poločas ovlivnila dvě střídání, každé na jedné straně. Zatímco hostující Milan Laš pouze kritizoval spoluhráče a trenéry, domácí Viktor Bulant spolu s Ivošem Večeřem utkání rozhodl. Ve 48. minutě poslal Koreš balón do lajny na V. Bulanta, ten odcentroval na I. Večeřu. Ten posadil na zadek kličkou bránícího hráče Rapotic a z nemožného úhlu nachystal Sobotku - 3:1. Vzápětí přišel poslední záchvěv Rapotic, když se po chybách ve středu prosadil Němec. Rozhodnutí zápasu přišlo v rozmezí 62. až 73. minuty s tím, že hosté neuhlídali trojici Hobza, V. Bulant, I. Večeřa. Nejprve Hobza důrazem a obětavostí vybojoval pro Bulanta, který si tváří v tvář se Sobotkem věděl rady - 4:2. O minutu později to bylo 5:2 po ose Hobza - V. Bulant - I. Večeřa. Za další 3 minuty šel Bulant od půlky sám na gól a s přehledem proměnil a vzápětí si to stejný hráč zopakoval po Večeřově přihrávce. Tentokrát se snažil gólmana přelobovat, ten vyrazil a hlavou dal výsledku konečnou podobu - 7:2. V závěru se ještě po Jůzově trestném kopu vyznamenal Sobotka, který krásným zákrokem zlikvidoval střelu mířící do šibenice. V úplném závěru mohl korigovat další negativní a od začátku značně frustrovaný hráč hostí Němec. Neproměnil však pokutový kop. Trnka v klidu chytil špatně a pomalu umístěnou střelu hostujícího kapitána.

Ohlasy k zápasu

SK Huhtamaki Okříšky - Jiří Paděra (zastupující trenér)
I když si hosté takový výsledek možná nezasloužili, jsem rád, že jsme během nepřítomnosti hlavního trenéra Brychty zápas zvládli. Hosté chvíli drželi krok, ale byli jsme po celé utkání lepší a zaslouženě vyhráli. Rozhodla zkušenost v kombinací s dravostí a rychlostí v čemž jsme byli daleko před hosty. Zároveň musím pochválit dorostence, kteří po dopoledním zápase vnesli další drajv a byli minimálně o chlup lepší než zkušení hostující hráči. Škoda, že Šinkovský ani Pařízek své šance neproměnili. Pomohlo by to do dalších zápasů jejich sebevědomí.

Závěrem musím udělit hráčům Rapotic imaginární cenu, kterou jsem pojmenoval "čistá kopačka". Již při jarním utkání bylo s úklidem kabiny minimálně práce. Myslel jsem, že je to náhoda. Dnešní návštěva vše potvrdila a škoda, že takto čisté nejsou všechny kabiny po zápasech. Díky