Pane Bože, dej mi sílu, ať zdolám soupeře a ať ho zdolám fair play. Bude to těžké, ale spoléhám na tebe. A Pane Bože, jestli se mi to nepodaří, dej mi ještě větší sílu, ať mohu pozdravit vítěze, až půjde kolem.

8.10.2021 - Výlet na kvalifikační utkání ČR - Wales

V pátek 8.10.2021 zorganizoval sportovní klub Okříšky autobusový zájezd do Prahy na utkání Česko - Wales. Jednalo se o 6. zápas českého týmu ve skupině E v kvalifikaci na mistrovství světa 2022, které se uskuteční v Kataru.
Zájezd byl uspořádán pro kluky z přípravek a mladší žáky, někteří vzali i své sourozence. Jako doprovod jeli s dětmi jejich rodiče a trenéři. Součástí výpravy byli i někteří členové výkonného výboru okresního fotbalového svazu.
Na stadion jsme dorazili s dostatečným předstihem, předseda SK tady rozdal v klidu vstupenky a každý mohl využít volný čas po svém. Někdo se šel podívat do fanzóny, kde bylo ovšem narváno, další se před utkáním občerstvili a jiní už netrpělivě vyhlíželi hráče, až vběhnout na rozcvičku na hrací plochu. Jako první se představili Velšané, ale o chvíli později už se na hřišti ukázali i naši reprezentanti.
Ještě před samotným zápasem došlo k rozloučení bývalého kapitána Vladimíra Daridy s reprezentační kariérou. Darida odehrál za nároďák 76 zápasů, ve kterých dal 8 gólů.
Naše místa byla hned vedle sektoru určeného pro fanoušky Walesu, kteří fandili opravdu skvěle a ve 36. minutě měli důvod k velké radosti, když první branku utkání vsítil Aaron Ramsey. Během dvou minut jsme se ale radovali my, bleskové vyrovnání zařídil svým prvním gólem v reprezentaci Jakub Pešek. Na začátku druhé půle jsme šli do vedení po obrovské chybě velšského gólmana, celý stadion byl na nohou a skandoval "Kdo neskáče není Čech, hop, hop, hop!". V 69. minutě přišlo bohužel vyrovnání a skóre 2:2 se už do konce utkání nezměnilo.
Kluci celý zápas fandili a hnali české hráče za vítězstvím. Někteří už podobný zážitek zažili, pro některé se ale jednalo o první takové utkání. Nutno říci, že si zájezd všichni užili a příště určitě budou chtít jet znovu.