"Stoone cup" Třešť   -   27.12.2006
   Umístění Rebel's:   2. místo

 
27. 12. 2006 jsme se ráno vydali do Třeště na "Ston cup", kde jsem obhajovali první místo z loňska. Sestava byla velmi lepená, ještě ráno za sebe Brňák sháněl náhradu.
Turnaje se zúčastnilo jedenáct družstev, které byly rozlosovány do dvou skupin. Těsně před začátkem prvního zápasu jsme ještě neměli představu o sestavě, protože jsme měli v týmu pět útočníků a tři obránce. Nakonec jsme se rozhodli stáhnout do beka Rejžu a v průběhu turnaje jsme zjistili, že to nebyl špatný tah.
Sestava vypadala takto: Fašoun - Rejža - Jeřáb ml., Čenda - Čiky, Jeřáb - Krejčí, Krůža - Jusebery.

K prvnímu zápasu jsme nastoupili proti Hrotovicím. Naše hra byla hodně poznamenaná lepenou sestavou. Docházelo k častým chybám, ale ani jedno družstvo žádnou neproměnilo (0:0). V druhém utkání nám los přiřadil technické mužstvo Elmaro Dačice. Po vyrovnaném utkání jsme nakonec podlehli 0:1. A když jsme třetí zápas jen remizovali z Jihlavou 1:1, gólem Jeřába, padl na nás psychický tlak, protože poslední zápas s Velmezem jsme potřebovali pro postup vyhrát. Naštěstí nám to nohy nesvázalo a góly Jeřába, Krejčího a Krůže jsme vyhráli nad odevzdaným soupeřem 3:0. Tím jsme postoupili ze skupiny z 3. místa.

A přišel nejdůležitější zápas turnaje - čtvrtfinále, po kterém se turnaj buď slaví nebo zatracuje. Nastoupili jsme proti Stonařovu a hned od úvodního hvizdu jsme byli lepším týmem. Po dvou gólech Krůži a jednom gólu Jeřába ml. jsme vedli už 3:0, ale pak udělal fatální chybu Rejža, ze které soupeř snížil. Další chyba znamenala druhý gól protihráčů, po kterém začali "kousat". Naštěstí jsme úzký náskok podrželi a postoupili do další fáze turnaje.

V semifinále na nás čekali staří známí ze skupiny Elmaro Dačice, kterým jsme měli co vracet. Byla to vyrovnaná, takticky hraná bitva, kterou rozhodl krásným gólem Krejčí po neuvěřitelném výhozu Fašouna přes celé hřiště.

FINÁLE: Už jsme neměli co ztratit, během turnaje jsme se s klukama sehráli a hráli jsme atraktivní futsal. Proti nám ale stálo družstvo z Červeného Hrádku. Síly, zejména u starších hráčů, ubývaly, ale přesto se celé mužstvo snažilo a chtělo obhájit titul. Jenže hned od rozehrávky si soupeř vzal iniciativu na své kopačky a nám zbývalo jen bojovat. Hrádek posílený o některé hráče z ligových Českých Budějovic si na hřišti dělal co chtěl a zaslouženě vyhrál 3:0.

Chtěl bych ještě poděkovat Luciferovi (Lucka Malá) a Medákovi za to, že se o nás starali a psali statistiky. Za zmínku ještě stojí, že Rejža poprvé za své působení v Rebel's za celý turnaj neměl ani jeden kanadský bod, který se uděluje za nahrávky na gól a samotný gól. Taky bych chtěl ještě jednou poděkovat klukům, kteří nás reprezentovali na turnaji a pogratulovat ke skvělému druhému místu. REBEL'S ZDAR!!
 
Odkazy