"Kozina cup" Oleksovice   -   5.7.2006
   Umístění Rebel's:   čtvrtfinále

 
Po roce jsme se opět vydali na velmi silně obsazený turnaj do Oleksovic, i když ještě v úterý večer nebyl potřebný počet hráčů, ale nakonec všechno dobře dopadlo a mohli jsme se turnaje zúčastnit. V sestavě Johny v bráně, Omouch, Jeřáb ml. a Ježour v obraně a Jeřáb, Kenda a Rejža v útoku jsme nastoupili ve skupině "C" k prvnímu utkání proti dorostencům z Přímětic. Jak už je u nás zvykem, první zápas není nikdy nic moc a nešťastnou brankou jsme prohráli 1:0, i když jsme měli několik slibných šancí.
Po krátkém odpočinku nás čekal druhý zápas proti Cukrovaru Hrušovany, do kterého jsme vstoupili dobře a už ve třetí minutě vedli. Divizní tým nás začal tlačit a bylo jen otázkou času, kdy dostaneme gól. Po sérii rohů jsme špatně přebrali Hrušovanské hráče a bylo vyrovnáno. Po této brance jsme trošku ožili, ale opět jsme pohrdli 100% šancí. (gól Jeřáb)
Třetí zápas skupiny byl snadnou záležitostí Rebelů proti okresním Hoštěradicím. Byla to hra kočky s myší a poločas skončil 5:0. Po změně stran jsme se ale ukolébali vysokým vedením a přestali hrát, což stálo Johnyho čisté konto. Po 20 minutách zápasu byl výsledek 5:1 (góly: Omouch, Rejža, Kenda, Jeřáb a Jeřáb ml.), když jsme opět neproměnili snad 15 tutovek.
Poslední zápas skupiny měl rozhodnout o postupujícím. Nastoupili jsme proti celkem silnému soupeři Tornádo Brno, které již od začátku zápasu předvádělo skvělý výkon a zaslouženě šlo do vedení po hrubé chybě obrany. Od té chvíle se hrál nervózní a velmi tvrdý fotbal. Všechno však dopadlo dobře, když zápas vzal do svých rukou velmi dobře chytající Johny a střelou přes celé hříště vyrovnal na 1:1 a dvě minuty před koncem svým zákrokem zastavil akci brňáků, rychle rozehrál na Jeřába, ten přistrčil na svého bráchy a ten rozhodl o našem postupu.

Osmifinále nám přidělilo mužstvo z Hrotovic, které hrálo stejným stylem jako my. Zabezpečená obrana a rychlé brejky. Zápas vyšel lépe nám a byl to Kenda, který hned ve druhé minutě skóroval. Potom se hrálo převážně ve středu hřiště bez vážnějších šancí. Na konci prvního poločasu se zranil Rejža a na naše kopačky se začala vkrádat nervozita a hlavně únava. Chvíli před koncem se Hrotovicím podařilo vyrovnat a následovaly penalty. Hned v první sérii se neprosadil Jeřáb a vypadalo to s námi špatně. Druhou penaltu proměnil Ježour. Ve třetí sérii přišlo drama. Nejprve Johny zaskočil svým zákrokem všechny z Hrotovic, když chytil bombu pod břevno a v zápětí Omouch vyrovnal na 2:2. Na řadě byl mladičký Dobrovolný z Hrotovic, kterého suprově rozhodil Jeřáb svou hláškou "TA BANKA JE STRAŠNĚ MALÁ", neunesl velký tlak a opravdu branku překopl. Poslední naši penaltu kopal Jeřáb ml. a poslal nás do čtvrtfinále.

Do čtvrtfinále jsme vstoupili s posledními zbytky sil, proti silnému týmu Fischer café Brno, který letos vyhrál krajský přebor brněnska ve futsale. Hráli jsme jen ze zadu s občasnými brejky, ale soupeř nás válcoval čím dál víc. Nakonec jsme inkasovali a bylo otázkou času kdy odpadneme fyzicky. Nakonec jsme nepodali tak špatný výkon a prohráli s opravdu silným soupeřem jen 2:0. Tím skončila naše účast na turnaji, ale i série 10 úspěšných turnajů s umístěním na bedně. Jednou to přijít asi muselo.

Statistika:
Johny - 1+1=2
Omouch - 1+2=3
Ježour - 0+0=0
Rejža - 1+0=1
Jeřáb - 2+5=7
Kenda - 2+1=3
Jeřáb ml. - 2+0=2
 
Odkazy